SOMA ŞEHİTLERİ İÇİN SİLOPİ’DE KARMA RESİM SERGİSİ AÇILDI

Şırnak'ın Silopi ilçesinde faaliyet yürüten Fotoğraf Topluluğu üyeleri Soma'da hayatını kaybeden madencilerin ailelerine destek amaçlı karma fotoğraf sergisi açtı.
Silopi Fotoğraf Topluluğu'nun kurucu üyeleri bu tür bir etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını dile getirerek sergide emeği geçen tüm topluluk üyesi fotoğrafçılara teşekkür etti. Serginin açılışını yapan Silopili iş adamı Çınar Ökten; bu tür etkinliklerin doğu ve batı arasında bir köprü oluştuğunu ve Silopi’nin artık basında bu tür sanatsal ve kültürel etkinliklerle anılmaya başlandığını dile getirdi. Ökten, “Silopi Fotoğraf Topluluğu Soma için çok güzel bir çalışma başlattı. Ben gerçekten bundan memnuniyet duydum. Soma’da çok acı bir olay yaşandı. Hepimizi derinden üzdü. Soma’da hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarına da başsağlığı diliyorum” dedi.
Mardin Kasımiye Medresesi'nde çektiği fotoğrafının başında bekleyen İpekyolu İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Merve Sakar, “Bu fotoğrafı ben çektim. İlk fotoğraflarımdan bir tanesidir. Mardin’de Kasımiye Medresesi’nde çekildi. Bu fotoğrafın geliri Soma’daki kardeşlerimize yardım amacıyla gidecek. Biz de bu amaçla gururlu ve mutluyuz” diye konuştu.
Sergiye katılanlar bu tür bir sanatsal etkinliğin içinde bulunmalarının kendilerini heyecanlandırdığını dile getirerek aynı zaman da bir yardım kampanyasına dönüşen bu sergide bulunmanın ve destek olmanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Sergi açılır açılmaz 10 adet fotoğraf satın alındığı belirtilirken fotoğrafların ilçenin farklı yerlerinde de gösterime sunulacağı bildirildi.

Yorumlar

Yorum Yaz

   

   

   

Güvenlik Resmi:    

 

Reklam Alanı