SİSLİ İLKOKULUNDA YILSONU SERGİSİ

Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Sisli Mezrası İlkokulu öğrencileri tarafından yıl boyunca hazırlanan ürünler halkın beğenisine sunuldu. 
Silopi ilçesi, Çardaklı Köyüne bağlı Sisli Mezrası Sisli İlkokulu öğrencileri tarafından yıl boyunca hazırlanan ürünler okul binasında sergilendi. Okul Öncesi öğretmeni Nimet Gökalp’ın öncülüğünde yapılan sergiye Özgen ve Çardaklı, Başköy ve birçok çevre köy okullarından yoğun katılım oldu. Öğrencilerin hazırladığı sergiyi gezen Silopi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Suat Birlik, Ömer Değer ve Süleyman Aydınoğlu, öğrencileri tek tek tebrik ederek öğrenci ve öğretmenlere bu güzel eserleri ortaya çıkardıkları için teşekkür ettiler.
Sergi hakkında kısa açıklama yapan Okul Öncesi öğretmeni Nimet Gökalp, Öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları resimleri sergide vatandaşların beğenisine sunduklarını söyledi. Gökalp"Eğitim, öğretim yılı içerisinde öğrencilerimizle bilgi yarışmaları, münazaralar ve resim sergileri yaptık. Yapılan faaliyetlere ağırlık vererek onları sosyal hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin yıl boyunca hazırladığı ürünleri okulumuzda sergiledik." dedi.
Sergide kısa bir açıklama yapan Silopi ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Birlik ise;  Okullara imkanlar verildiğinde daha başarılı eserler ortaya koyulduğunu ifade ederek; “Bu bağlamda okullarımızın desteklenmesi ve bu tür faaliyetlere yönlendirilmesi gerekiyor. Okul idareci ve öğretmenlerimizin iyi bir rehberliğini görüyoruz ve emek verenleri tebrik ediyor, Öğrencilerimizi de hazırladıkları birbirinden güzel eserlerden dolayı kutluyoruz şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorum Yaz

   

   

   

Güvenlik Resmi:    

 

Reklam Alanı